28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Fraport TAV Antalyaspor

Akdeniz Takımlarının Başarısı

Süper Ligin başarılı takımı Fraport TAV Antalyaspor bu sezon kulüp tarihinde ilkleri yaşadı. Ligin ikinci yarısı yükselen bir performans yakalayan Antalyaspor ara transfer dönemindeki transferleri ile kadrosunu da güçlendirdi. Kırmızı beyazlı takım ligde 11 maçlık bir yenilmezlik serisi yakalamıştı. Antalyaspor’un bu yenilmezlik serisi kulüp tarihinde yaşanan en uzun yenilmezlik serisiydi. 2006-2007 futbol sezonunda 10 maçlık yenilmezlik serisini yakalayan Antalya ekibi 2006-2007 futbol sezonunun rekorunu bu sezon kırdı. 11 maçlık yenilmezlik serisi Antalyaspor’un kulüp tarihindeki en uzun yenilmezlik serisi oldu.

Antalyaspor 30. Hafta maçında Medipol Başakşehir’e yenilerek yenilmezlik serisini 11 maçta bıraksa da kulüp tarihinde ilkleri yaşamaya devam ediyor. 08 temmuz çarşamba günü Trabzon’da Trabzonspor ile karşılaşan Antalyaspor bu maçtan 2-2 beraberlik ile ayrıldı. Bu beraberlik ile kırmızı beyazlı ekip deplasmanda oynadığı 7. Maçta da mağlup olmadı.

En son Galatasaray Mağlubiyeti

28 Aralık 2019 tarihinde deplasmanda Galatasaray ile karşılaşan kırmızı beyazlı takım bu maçta Galatasaray’a yenildi. Antalyaspor bu tarihteki Galatasaray mağlubiyetinden sonra deplasmanda yenilmedi. Antalya ekibinin deplasmandaki 7 maçtır namağlup serisi kulüp tarihinde en yüksek seri oldu.