19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
corona virüsü

Antalya’da Atıklar Yarışması

11 Mart tarihinde ilk corona virüsü vakasının görülmesiyle beraber Türkiye’de önlemler de alınmaya başlanmıştı. Temas yoluyla bulaşan bir virüs olduğu için mecbur kalmadıkça evden dışarı çıkmamak ve kalabalık ortamlarda bulunmama konusunda uyarılar yapılmaktaydı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanım Muhittin Böcek de pandemi sürecinde evden çıkmayan Antalya halkı için bir yarışma düzenledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi instagram üzerinden bir yarışma düzenledi. Atıklar ile yapılan ve geri dönüşüm ile yapılan eserlerin instagram uygulamasından yarışması yapıldı. Covid 19‘dan korunmak için evde kalan Antalyalılar’ın evde atıkları kullanarak yaptıkları eserler Atıklar Dönüşüyor, Antalya Kazanıyor adlı yarışmada yarıştılar.

189 Eser Yarıştı

Çevre bilincinin oluşması ve atıkların değerlendirilmesi için güzel bir girişim olan bu yarışmada 189 eser yarıştı. Jüri üyeleri yarışmada ilk 3 eseri seçtiler ve bu seçimi yaparken zorlandılar. İp, pet şişe, kavanoz, plastik, gazete kâğıdı, eski kıyafetler gibi birçok atık ve kullanılmayan malzemeden farklı tasarımlar yapıldı. Atık ve kullanılamayan malzemelerden ev eşyası, aksesuar, oyuncak gibi ürünler yapıldı ve geri dönüşüm sağlandı.