12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
19 Mart

Maçlar Antalya’da Oynanacak

Covid 19 nedeniyle 19 Mart tarihinde futbol başta olmak üzere bütün lig maçları belirsiz bir süre ile ertelenmişti. Corona virüsünün aşı ve ilacının bulunamaması sebebiyle virüsün Türkiye’de ve dünyada yayılması durdurulamıyor. Süper Lig ve TFF 1. Lig futbol maçları TFF tarafından alınan kararla 12 Haziran tarihinde başladı. Covid 19’un kontrol altına alınamamasına rağmen maçların başlamasına tepki gelse de 12 Haziran tarihinde maçlarda başlama düdüğü çaldı.

Basketbol, hentbol ve voleybol ligleri başlamama kararı alarak sezonu kapattılar. TFF futbolda 2. Lig ve 3. Lig maçlarının da oynanmamasına karar verdi. 2. Lig ve 3. Ligde sadece play-off maçları oynanacak. TFF play-off maçlarının 20 Temmuz ve 28 Temmuz tarihlerinde Antalya’da oynanması kararını verdi.

Turizmciler Sevindi

Corona virüsünün etkisi sebebiyle yurt dışından turist gelmemesi ile turizm şehri Antalya’da zor günler yaşanıyordu. Yerli turistin de virüs bulaşma tehlikesi ile tatil planlarını ertelemesi Antalya’da turizmcilerin kötü bir sezon geçirmesine neden oluyor. Play-off maçlarının Antalya’da oynanacak olması Antalya’daki turizmcileri ve otel işletmelerini sevindirdi.  Maçlar seyircisiz oynansa bile play-off da mücadele edecek kulüplerin Antalya’ya gelip konaklayacak olması Antalya’da kısmi bir canlanma sağlayacak.