19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Münir Karaloğlu

Büyükelçinin İlk Ziyareti Antalya’ya

Antalya Valisi Münir Karaloğlu 2016 yılından itibaren Antalya Valisi görevini yürütmekteydi. Haziran ayında Antalya valiliği görevinden ayrılan Münir Karaloğlu’nun yerine Ersin Yazıcı oldu. Antalya’nın yeni valisi olan Ersin Yazıcı Antalya’yı tanımaya çalışırken bir yandan da pandemi ile de mücadele ediyor. Bu süreçte Ersin Yazıcı’ya yeni görevi ile ilgili ziyaretler de devam ediyordu. Ersin Yazıcı’yı son ziyaret eden kişi de kendisi gibi yeni göreve başlayan Arnavutluk Cumhuriyeti Büyükelçisi oldu.

Arnavutluk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kastriot Robo büyükelçi olarak yeni göreve başladı. Kastriot Robo yeni başladığı görevinin ardından ilk resmi ziyaretini de kendisi gibi görevinde yeni olan Antalya Valisi Ersin Yazıcı’ya oldu.

İlk Resmi Ziyaret

Antalya Valisi Ersin Yazıcı’ya ziyaretini Kastriot Robo Ersin Yazıcı’nın makamında gerçekleştirdi. Arnavutluk Ankara Büyükelçisi göreve başladığı zamandan itibaren ilk resmi ziyaretini Ersin Yazıcı’ya gerçekleştirdiğini belirtti. Ankara’da gayri resmi ziyaretleri olduğunu ama resmi ziyaretin ilk Antalya’ya olduğunu ifade etti. Ersin Yazıcı da Kastriot Robo’nun ziyaretinden memnun olduğunu dile getirerek ilk resmi ziyaretin turizm başkenti Antalya’ya yapılmasının gurur verici olduğunu da sözlerine ekledi.