28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
23 Nisan 1920

Antalya’da 23 Nisan Kutlamaları

Bu sene 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Yılı kutlanıyor fakat covid 19 küresel salgını sebebiyle kutlamalar buruk yapıldı. Corona virüsü önlemleri kapsamında 23-24-25-26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 100. Yaşı Türkiye’de ve Antalya’da balkonlarda kutlandı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek günler önce Antalya’da corona virüsü sebebiyle evden çıkamayan çocuklara Türk Bayrağı dağıttı ve 23 Nisan’da çocuklar ile Antalyalıları balkonlardan kutlamaya davet etmişti.

Muhittin Böcek İtfaiye Erleri ile Kutladı

23 Nisan’da (dün) sokağa çıkma yasağına rağmen Antalya’da ve Türkiye’de saat 21:00’de herkes balkona ya da pencereye çıkıp 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ardından İstiklal Marşı söylendi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mutin Böcek de bu anlamlı günde itfaiye erleri ile İstiklal Marşını söyledi ve 23 Nisan’ı kutladı. Muhittin Böcek ile itfaiye erlerinin kutlamalarda maske kullanmaları ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak durmaları dikkatten kaçmadı.

Muhittin Böcek çocukların ve herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, gelecek senelerde caddelerde, sokaklarda daha coşkulu kutlamalar yapacaklarını da sözlerine ekledi.