19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Fraport TAV Antalyaspor

Antalya Stadyumuna Corona Virüsü Önlemi

Antalya Stadyumuna Corona Virüsü Önlemi

Seyircisiz oynanan Fraport TAV Antalyaspor-Demir Grup Sivasspor maçı için Antalya Stadyumunda maçtan önce dezenfektasyon çalışması yapıldı. Dünyadaki çoğu ülkede etkili olan ve ülkemizde de görülmeye başlayan corona virüsünün yayılmasının önlenmesi için bütün lig maçlarının seyircisiz oynanması kararı alınmıştı. Lig maçları seyircisiz oynansa da takımların ve hakemlerin sahada olması sebebiyle bulunan kişileri virüsten korumak için bütün statlar maçlardan önce dezenfekte ediliyor.

16 Mart Pazartesi günü (bugün) oynan Antalyaspor-Sivasspor maçı için de dün Antalyaspor stadı dezenfekte edildi. Seyirci olmasa bile stadyumdaki tribünler, futbolcu ve hakem soyunma odaları, takım kulübeleri, koridorlar, saha içi başta olmak üzere Antalya Stadyumu’nun her köşesi dezenfekte edildi. Dezenfektasyon işlemi Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından yapıldı.

Corona Virüsü Önlemleri

Corona virüsü 2019 yılının son günlerinde Çin’de ortaya çıktı ve Çin’den tüm dünya ülkelerine yayıldı. Son 1 ayda Avrupa ülkelerine sıçrayan corona virüsü İtalya, İspanya, Almanya, Fransa başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde görüldü ve 6 bine yakın kişinin ölümüne neden oldu. Ülkemizde de 11 Mart’ta ilk corona virüsü vakası görülmesiyle beraber ülkemizde virüsün yayılmasının önüne geçmek için birtakım önlemler alındı. Bu önlemlerden biri de spor karşılaşmalarının seyircisiz oynanmasıydı.