28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Ahmet Bilbeydi İlkokulu

Teniste Türkiye Birincisi Antalya’dan

Antalya’da Ahmet Bilbeydi İlkokulu öğrencisi olan 9 yaşındaki Yasemin Pilatin teniste küçükler kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Yasemin Pilatin, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün açtığı yaz tenis kurslarına 3 yıl önce başladı. Yasemin Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kortlarında antrenörleri ile tenis antrenmanlarını yapmaya başladı. Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nde yapılan 2020 TFF 10 Yaş Kış Kupası maçında rakibi olan Enka sporcusu Alya Kocakaya’yı yenen Yasemin Türkiye Şampiyonluğunu kazandı.

‘’İdolüm Maria Sharapova’’

Küçük yaşta tenise başlayan Yasemin’i tenis antrenörü Çağlar Özkan ve Atletizm Antrenörü Engin Özel çalıştırıyor. Yasemin Pilatin’in kazandığı Türkiye şampiyonluğunun yanında bu zamana kadar katıldığı farklı yarışmalarda ve kupalardan aldığı dereceleri de bulunuyor. Yasemin idolü ve örnek aldığı kişinin tenisçi Maria Sharapova olduğunu söyledi.

Yasemin’in ablası da tenise gönül vermiş bir tenis sporcusu ve 13 yaşındaki Melisa Pilatin’in de teniste farklı kategorilerde başarılı dereceleri bulunuyor. Yasemin ve ablası Melisa’nın tenis konusundaki tek sıkıntısı Antalya’da kapalı kort sıkıntısı yaşamaları ve bu sıkıntı sebebiyle antrenmanlarının aksamasıdır. Yağmurlu havalarda açık kortta antrenman yapılamadığı için iki tenisçi kız kardeş tenis antrenmanlarında zorluk yaşıyorlar.