1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Aytemiz Alanyaspor

En İyi Çıkış Yapan 4. Takım Antalya’dan

Antalya’nın Aytemiz Alanyaspor ile Süper Ligde mücadele eden takımı Fraport TAV Antalyaspor başarılı bir sezon geçiriyor. Ligin ikinci yarısında yükselen bir grafik çizen Antalyaspor ligde 9. Sırada bulunuyor. Ligin ilk yarısı ligden düşme tehlikesi yaşayan kırmızı beyazlı takım teknik direktör Tamer Tuna ile adeta yükselişe geçti.

Süper ligin ikinci yarısında tamer tuna ile çalışmaya başlayan Antalyaspor ara transfer dönemindeki transferleri ile kadrosunu güçlendirdi. Antalyaspor bu güçlü kadrosu ile hızla lig puan sıralamasında yükseldi. Antalya temsilcisinin bu yükselen performansı takımın en iyi çıkış yapan 4. Takım olmasını sağladı.

11 Maç Yenilmezlik

Antalyaspor ligde 11 maçlık yenilmezlik serisine de sahip bir takım oldu. Kırmız beyazlı takımın hedefi sezon sonuna kadar bu yenilmezlik serisini devam ettirmek ve 16 maç yenilmezlik serisi ile ligi tamamlamak oldu. Antalyaspor’un kulüp tarihinde 2006-2007 futbol sezonunda 10 maçlık yenilmezlik serisi bulunuyor. Antalya ekibi bu hafta oynadığı Gaziantepspor maçındaki beraberliği ile yenilmezlik serisini 11 maça çıkardı. Böylece kulüp tarihindeki en uzun yenilmezlik serisi de yakalandı.