1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Türkiye Kupası

Aytemiz Alanyaspor İlk Kez Yarı Final Oynayacak

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde iki Antalya temsilcisi takım karşılaşacak. Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor Ziraat Türkiye Kupasının yarı final maçında birbirleriyle mücadele edecekler. Bu yarı final maçının sonucunda hangi takım üst tura çıkarsa her iki takım da Antalya temsilcisi olduğu için final maçı Antalya temsilcisi bir yakım ile oynanacak.

Aytemiz Alanyaspor’un Türkiye Kupasındaki yarı final mücadelesi kulüp için tarihi bir olaydır. Aytemiz Alanyaspor kulüp tarihinde ilk defa bu kupada yarı finale kadar yükseldi ve ilk defa yarı final maçında mücadele edecekler. Aytemiz Alanyaspor kupanın çeyrek final maçında Galatasaray’ı eleyerek yarı finale yükseldi. Aytemiz Alanyaspor’un Galatasaray’ı elemesinin farklı bir anlamı daha vardır. Galatasaray geçen yıl kupanın sahibi olan bir takımdı ve bu anlamda Aytemiz Alanyaspor’un geçen yılın kupa sahibi olan takımı çeyrek finalde elemesi Antalya temsilcisi için büyük bir başarıydı.

Aytemiz Alanyaspor’da Hedef Final

Aytemiz Alanyaspor son lig maçlarında istediği sonuçları alamıyor ve sın üç maçında yenilgi ile sahadan ayrılıyor. Yarın oynanacak olan Antalyaspor-Aytemiz Alanyaspor yarı final maçında Aytemiz Alanyaspor galibiyet ile sahadan ayrılmak istiyor. Turuncu yeşilli ekip bu galibiyet ile hem yarı final ikinci maçta avantajlı olmak hem de lig maçlarında aldığı yenilgilerden sonra teselli bulmak istiyor.