28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
RunAtolia

Antalyaspor RunAtolia’da Koşacak

İstanbul Maratonundan sonra Antalya maratonu için start RunAtolia 2020 ile verildi. 28 Şubat-01 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Antalya Maratonu’nun bu yıl 15.si düzenleniyor. RunAtolia’da bu yıl farklı etkinlikler ve workshoplar da bulunuyor. Maraton haricinde spor ve maraton ile ilgili olarak söyleşi, seminer ve farklı etkinliklerin workshopları maratonun yarış dışındaki eğlenceli aktiviteleri olacak. RunAtolia’da yarış dışındaki etkinlikler Akra Hotels’de gerçekleştirilecek.

RunAtolia’nın en büyük misyonu bir yardımseverlik koşusu olmasıdır. 1 Mart’ta RunAtolia’nın Antalya Maratonu’nda birçok yardımsever ve birçok ünlü sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sivil toplum kuruluşları adına koşacaklar. Sivil Toplum kuruluşlarına bağış toplayan Antalya Maratonu koşucuları toplanan bağışlarla başat kız çocuklarının okuması olmak üzere birçok alanda bağış toplayacaklar. Antalyaspor da Antalya Maratonu’nda iyilik için koşacak olan takımlardan biri oldu. Sosyal sorumluluk projelerine öncelik veren ve farkındalık yaratan Antalyaspor Türk Eğitim Vakfı Antalya Şubesi için koşacak.

Bağış Kampanyası Tarihleri

Antalya Maratonu’na katılan ve bağış toplayan kurum ve kişiler sosyal medya hesaplarından bağış linkini paylaşıp yardımseverlerin bağış yapmalarını sağlayacaklar. Bağış miktarının alt ve üst limiti bulunmamakta olup bağış toplamaya başlama tarihi 17 Şubat 2020’dir. 16 Mart 2020 günü yani RunAtolia’nın bitişinden 2 hafta sonra bağış kampanyası son bulacak. Türkiye’de birçok ünlü isim Antalya Maratonu’na katılacak ve bu kişiler sosyal medya hesaplarından bağış linkini paylamaya başladılar.