28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Antalya’da Broşürle Covid 19 Tedbirleri

Türkiye ve dünya 2020 yılı ilk aylarından itibaren covid 19 ile mücadele ediyor. Corona virüsünün aşısının ve ilacının bulunamaması virüsün yayılmasını hızlandırıyor. Mart-nisan ve mayıs aylarında tedbirlerin alındığı Türkiye’de 1 Haziran itibariyle kontrollü olarak tedbirler bırakılmaya başlandı. Sosyal mesafe, maske takma ve hijyen tedbirleri uzun süre hayatımızda olacak olan ve bırakılmayacak tedbirlerden oldu.

Antalya’da 1 Haziran itibariyle açılan plajlar ve sahillerde covid 19 önlemlerine uyulmadığı sıklıkla göze çarpıyordu. Sadece Antalya’da değil Türkiye’de corona virüsü önlemlerine uyulmaması sonucu her gün vaka sayıları ve hayatını kaybeden kişiler artmaya başladı. Antalya Valiliği sahillerde ve plajlarda olan tatilcilere covid 19 önlemleri ile ilgili olarak broşür dağıttı. Broşürlerde maske takmanın, sosyal mesafeyi korumanın ve hijyene dikkat etmenin covid 19’dan korunmanın en etkili yolu olduğu anlatılıyor.

‘’Broşürlerle Dikkat Çekiyoruz’’

Antalya Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz corona virüsü tedbirlerine uyulmaması sonucu kesilen cezaların bir çözüm olmadığını belirtti. Tayyar Şaşmaz broşürler ile Antalyalılar’ın ve Antalya’ya tatile gelenlerin dikkatini çekip önlem almalarını sağladıklarını söyledi.