19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Dalışlar Başladı

 

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarından itibaren dünyada ve Türkiye’de yayılmaya başladı. Dünyada 220 ülkenin mücadele ettiği covid 19’un aşısı ve ilacı henüz bulunamadı. Türkiye’de ve dünyada alınan önlemler virüsün yayılmasını yavaşlatsa da corona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor.

Türkiye’de 1 Haziran itibariyle yeni normal düzene geçildi ve corona virüsü yasaklarının çoğu kalktı. Dalış yapmanın da yasak olduğu bu süreçte 1 Haziran itibariyle dalışlar da başladı. Profesyonel ve amatör dalışçılar Türkiye’nin 1 numaralı dalış lokasyonu olan Kaş’ta dalışlara başladılar.

35 Dalış Noktası

35 dalış noktasının bulunduğu Kaş’ta 1 Haziran tarihinde ilk dalış ekibi aylar süren yasaktan sonra dalış gerçekleştirdi. Dalış ekibinin bulundukları teknenin dezenfekte olduğunu ve covid 19’a karşı gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti.

Kaş’ta dalış merkezi sorumlusu olan Sibel Alboğa pandemi sürecinden sonra dalışların başladığı günü heyecanla beklediklerini söyledi. Sibel Alboğa corona virüsü önlemleri olarak sık olarak teknelerin dezenfekte ve dalış ekipmanlarının sterilizasyonunun yapıldığını söyleyerek covid 19’dan korunacak en güvenli yerin denizin altındaki mavi dünya olduğunu sözlerine ekledi.