28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
pandemi

Muhittin Böcek’in Sağlık Durumu

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak ilan ettiği corona virüsü dünyada ve Türkiye’de hızla yayılıyor. Türkiye’de ve dünyada covid 19’dan korunmak için birtakım önlemler alınmıştı. Temas yoluyla bulaşan bu virüs için alınan en önemli önlemlerden biri de zorunlu kalmadıkça evden çıkmamak oldu.

Muratpaşa Belediyesi corona virüsü tedbirleri kapsamında evden çıkmayan Antalyalılar için Sağlıklı Muratpaşa Hareketi projesini hazırladı. Muratpaşa Belediyesi bu proje ile sağlıklı beslenme ile bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi ve kronik hastalıkların engellenmesini amaçlıyor. Proje kapsamında profesyonel diyetisyenler eşliğinde beslenme programları hakkında bilgi verilecek ve profesyonel spor eğitmenleri eşliğinde spor yapılacak.

55 Mahallede Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Muratpaşa Hareketi projesi ile Muratpaşa Belediyesi 55 mahallede beslenme uzmanları ve spor eğitmenleri ile programlar düzenleyecek. Beslenme Uzmanları ve diyetisyenler kişilere sağlıklı beslenme programları hazırlayacaklar. Muratpaşa Belediyesi diyetisyeni Tuğba Baysal Avcıoğlu bu proje ile hareketsiz yaşam tarzı ve yanlış beslenmeyi önleyeceklerini belirtti. Tuğba Baysal Avcıoğlu covid 19 ile dışarı çıkmanın azaldığını ve kronik rahatsızlıkların arttığını söyledi.