19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
19 Mart

Antalyaspor Maçlarına 9900 Taraftar

Antalyaspor Maçlarına 9900 Taraftar

Corona virüsü nedeniyle 19 Mart tarihinde futbol maçları başta olmak üzere lig maçlarına ara verilmişt. 12 Haziran tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu futbol maçlarının başlamasına karar vermişti. Covid 19’un yayılmasının dünyada ve Türkiye’de devam etmesine karşı lig maçlarının başlaması tepkilere neden olmuştu. Lig maçları covid 19 önlemleri ile başladı ve bu önlemlerden ilk sırada gelen önlem maçların seyircisiz oynanmasıydı.

26 Temmuz tarihinde 2019-2020 futbol sezonu sona erdi ve yeni sezon 11 Eylül tarihinde başlayacak. 11 Eylül’de başlayacak olan Süper Lig 2020-2021 futbol sezonunda da maçlar covid 19 sebebiyle seyircisiz oynanacak. TFF yaptığı açıklama ile ekim ayından itibaren maçlarda seyircilerin olabileceğini belirtmişti. Stadyumun seyirci kapasitesinin yüzde 30’u oranında doluluk oranı ile maçların seyircili oynanabileceği açıklandı.

Maske Zorunlu

TFF’nun bu açıklaması ile Antalyaspor’un Antalya’da oynayacağı maçlarda stadyumunda 9900 taraftar tribünlerde olabilecek. Taraftarlar ve seyircilerin stadyuma girerken ateş ölçümleri yapılacak. Stadyumdaki seyircilerin maske takmaları da zorunlu olacak ve stadyum içinde sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri gerekecek.