19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
17 Ağustos

Muhittin Böcek Sevk Edildi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 17 Ağustos tarihinde corona virüse yakalandığını açıklamıştı. Boğaz ağrısı ve halsizlik şikâyeti yaşayan Muhittin Böcek’e yapılan covid 19 test sonucu pozitif çıktı. Hastanede tedavi altına alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın durumu gün geçtikçe kötüye gitmeye başladı. Muhittin Böcek’in astım hastası olması sebebiyle corona virüsünün seyri ağır olmaya başladı.

Muhittin Böcek 7 Eylül tarihinde yoğun bakım ünitesinde uyutulmaya başlandı. Bu süreçte sağlık durumu kötüye giden Muhittin Böcek’in tedbir amaçlı uyutulduğu açıklandı. Muhittin Böcek’in tedavisi solunum cihazına bağlı olarak devam ediyordu ve yeni yapılan corona virüsü testinde sonuç negatif çıktı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın mücadele ettiği covid 19 astım rahatsızlığını tetikledi.

Trakeostomi Yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sağlık durumundaki son gelişme ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Muhittin Böcek’e burada rahat nefes alabilmesi için trakeostomi yapıldı yani nefes alımının kolaylaşması için gırtlak seviyesinden nefes borusuna delik açıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklama ile Muhittin Böcek’in sağlık durumunun stabil olduğunu ve kötüye giden bir durum olmadığını belirtti. Muhitttin Böcek’in covid 19 ile mücadelesi sadece Antalya halkını değil Türkiye’deki sevenlerinin de üzülmesine neden oluyor.