28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid 19

Kepez Belediyesi’nden ‘’Ev Spor’’

Corona virüsü covid 19 dünyada ve Türkiye’de durdurulamayan bir hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Türkiye’de corona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı iki bine yaklaşırken dünyada da her gün binlerce insan hayatını kaybediyor. Türkiye’de virüsün yayılmasının önlenmesi için alınan önlemlerden biri de spor salonlarının virüs tehlikesi geçene kadar kapatılmasıydı. Corona virüsünden korunmak için en güvenli yerin ev olduğu ve mecbur kalmadıkça dışarıya çıkılmaması uyarıları yapılıyor.

Kepez Belediyesi de evde kalan ve spor yapmak isteyen kişiler için Ev Spor etkinliği başlattı. Kepez Belediyesinin sosyal medya hesabından paylaşılan bu etkinlik ile uzman spor eğitmenleri egzersiz videoları paylaşıyor ve evde de spor yapılabileceğini gösteriyorlar.

Spor Evde de Yapılır

Spor salonunda ya da dışarıda açık havada yapılan sporu ev taşıyan Evde Kal etkinliği ile evde de spor yapılabileceğini ve zinde kalınabileceği hatırlatıyor. Spor Eğitmeni Asena Nizam her gün vücudun farklı bölgelerini çalıştıran spor hareketleri ile sporu eve getiriyor. Kepez Belediyesi bu etkinlik ile ülke ve dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz bu zamanlarda spor ile covid 19’a karşı  hayatlarımızı bir nebze de olsa renklendirmeye çalışıyor.