28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Wuhan

Karavan ’da İzole Yaşam

Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı sonunda ortaya çıkan yeni tip corona virüsü 2020 yılının şubat ayından itibaren Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyaya yayıldı. Aşısının ve ilacının bulunamaması sebebiyle covid 19 her gün binlerce kişinin hayatını kaybetmesine yol açıyor. Türkiye’de de her gün covid 19 vakası artarken Türkiye’de ölen kişilerin sayısı 30 Nisan (dün) itibariyle 3174 kişiydi. Corona virüsünden korunmak için temastan kaçınmak, hijyene dikkat etmek ve kalabalık ortamlarda bulunmamak gerekiyor.

Karavanlar ise covid 19 ile mücadelede izole hayatın en rahat sağlandığı araçlar oldu. Tatil aracı olarak bilinen karavanlar temastan kaçınmak ve kalabalık ortamlarda bulunmak istemeyen kişilerin ilk tercihi oldu. Karavanda yaşayan ve mobil olarak yaşayan kişiler corona virüsü önlemlerine Antalya’da yakalanınca seyahat sınırlaması olduğu için Antalya’da kaldılar.

Uyarılara Uyuluyor

Antalya’da Konyaaltı sahilindeki karavan alanında park eden karavan sahipleri karavanlarını da sosyal mesafe kurallarına uygun olarak park ettiler. Karavan sahipleri doğada izole bir hayat sürmenin keyfini sürerken hijyen kurallarına dikkat ediyorlar ve maske takmadan dışarı çıkmıyorlar. Evde Kal kampanyasına karavanlarında kalarak destek veren karavan sahipleri küresel salgının bitmesini ve normal hayata dönmeyi diliyorlar.