19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Aytemiz Alanyaspor

Josef Sural’ın Ölümü Davasında Karar

29 Nisan 2019 tarihinde Aytemiz Alanyaspor futbolcusu Josef Sural geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. 29 yaşındaki Çek futbolcu Kayserispor deplasman maçından sonra takım arkadaşları Djalma Campos, Wanderson Baiano, Isaac Sackey, Papiss Demba Cisse, Steven Caulker ve Welinton Souza’nın bulunduğu VIP minibüsle Alanya’ya dönmek üzere yola çıktılar. Yolda VIP minibüsün kaza yapması sonucu Josef Sural hayatını kaybetti ve takım arkadaşları da hafif yaralandı.

Josef Sural’ın hayatının kaybettiği kaza ile ilgili VIP minibüsün şoförü Esat Altıntaş tutuksuz yargılanıyordu. Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada karar verildi ve Esat Altıntaş ‘’taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma suçu ile ceza aldı. Duruşmaya sanık Esat Altıntaş ile tarafların avukatları katıldı.

Sürücü Ehliyetine El Konuldu

Minibüsün şoförü Esat Altıntaş’a 2 yıl 11 ay hapis cezası ve 1,5 yıl sürücü ehliyetine el konulması cezası verildi. Esat Altıntaş savunmasında böyle bir kaza meydana geldiği için pişman olduğunu belirtti. Esat Altıntaş kaza anında uykusuz olmadığını yolda yeterli aydınlatma olmaması ve bariyerlerin de olmamasının kazaya sebebiyet verdiğini ifade etti.