21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid 19

”Golf Oteline Hayır”

Yaz mevsiminin gelmesiyle yeni covid 19 önlemleri de uygulanmaya başlanıyor. Sahil ve plajlar corona virüsü sebebiyle kullanıma kapatılmıştı. Corona virüsünün Türkiye’de azalan bir seyre girmesi ile plaj ve sahillerde de yeni düzenlemelere başlandı. Temas yoluyla bulaşan bir virüs olması sebebiyle ilk olarak şezlongların arasındaki mesafeler uzaklaştırıldı.

Turizmin merkezi olan Antalya’da da sahiller corona virüsü sonrası tatile göre düzenleniyor. Virüsten korunmak için hayatımızdan çıkarmamamız gereken sosyal mesafe kuralı Antalya’da sahil ve plajlarda uygulanmaya başlandı. Özellikle yaz aylarında kalabalık olan Konyaaltı sahilinde bu yaz o kalabalık görüntüden eser olmayacak gibi görünüyor. Şezlong ve güneşlenme alanlarının sosyal mesafeye uygun olarak düzenlemesi yapıldı.

Engelliler Unutulmadı

Konyaaltı Plajı başta olmak üzere bütün plajlarda sigara içmek yasaklandı. Sigara içme alanları plaj dışına hazırlandı. Konyaaltı Plajına iniş yolunda da sosyal mesafe kuralı uygulandı. Giriş ve çıkış yolları tekrar düzenlenerek ayrı ve geniş iki yol yapıldı. Antalya Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan bu çalışmada engelli kişiler için de özel giriş ve çıkış alanları yapıldı.