28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid 19

Antalya Yanıyor

Corona virüsü covid 19 sebebiyle olağanüstü günler geçiren dünyada ve Türkiye’de virüs ile mücadele devam ediyor. Türkiye’de hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu 4 güne çıktı. 19 Mayıs Salı gününün resmî tatil olmasıyla 4 gün olan sokağa çıkma yasağının olduğu günler Türkiye’de ve Antalya’da hava sıcaklığı da mevsim normallerinin üzerinde olacak.

15 Mayıs Cuma gününden (bugün) itibaren hava sıcaklıkları hızla yükselmeye başlayacak ve cumartesi pazar günü 40 dereceyi bulan sıcaklık olacak. Antalya’da hafta sonu yaşanacak yüksek sıcaklık 1929 yılından beri yaşanan en sıcak mayıs ayının olacağı açıklandı. Meteoroloji 4. Bölge Müdürü olan M.Latif Gültekin cumartesi ve pazar günü son 91 yılın en sıcak mayıs ayının yaşanacağına dikkat çekerek sıcak hava dalgasının Afrika üzerinden geldiğini belirtti.

Mevsim Normallerinin 10 derece Üstü

Latif Gültekin mevsim normallerinin 10 derece üstünde olan bir sıcaklık yaşanacağını belirterek vatandaşların bu sıcak havalarda dikkatli olması konusunda uyardı. Sokağa çıkma yasağı olmasaydı Antalyalılar sahillerde ve plajda son 91 yılın en sıcak mayıs ayında denizin keyfini çıkarıp serinleyebileceklerdi.