28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
pandemi

Antalya Yaza Hazır

2020 yılının ilk aylarında pandemi sebebiyle ekonomi başta olmak üzere her sektördeki kriz derinleşti. Türkiye’de ve dünyada covid 19 ile mücadele eden ülkelere hava, deniz ve kara ulaşımının durdurulması Antalya’da mart sonunda başlayan turizm sezonu da başlamadı. Yerli ve yabancı turistlerin mart ayında gelmeye başladığı Antalya bu sene mart-nisan ve mayıs aylarını boş geçirdi.

1 haziran tarihinde Türkiye’de atılan yeni normalleşme adımları kapsamında Antalya’da tatil köyleri ve oteller de tatilcileri ağırlamaya başlıyorlar. Yabancı turistlerin henüz gelmediği Antalya’da tatil köyleri ve oteller covid 19 önlemlerini de aldılar.

Otellerde Sertifikasyon Dönemi

Corona virüsü önlemleri kapsamında alınan seyahat yasağının ve plajlara giriş yasak olmasının 1 Haziran’da kalkması yerli turistlerin tatil planları yapmasına yol açtı. Antalya’daki oteller ve tatil köyleri Turizm Bakanlığı’nın başlattığı sertifikasyon kurallarına uygun olarak hizmet verebilecekler. Otel ve tatil köylerine giriş yapan tatilcilerin ateş ölçümü yapılacak, restoranda masalar ve plajda şezlonglar arasında sosyal mesafe olacak. Otel personeline de düzenli olarak covid 19 testi yapılacak.

Antalya’daki oteller ve tatil köylerinde yapılan covid 19 önlemleri kapsamındaki hazırlıkların ardından ilk yerli turistler de giriş yaptı. Otel yetkilileri tatilcilerden de sosyal mesafe kurallarına ve hijyene dikkat etmeleri konusunda destek istiyorlar.