12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Dev Dönme Dolap Açıldı

Türkiye’de ve dünyada 2020 yılı ilk aylarında yayılan corona virüsü hayatın her alanında sınırlamalara neden olmuştu. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan küresel salgının ilacının ve aşısının bulunamaması virüsün yayılmasını hızlandırıyor. 11 Mart tarihinde Türkiye’de ilk covid 19 vakasının görülmesi ile kısıtlamalar da başladı.

Lunaparklar ve eğlence alanları da mart ayından itibaren kapalıydı. 1 Haziran tarihi ile Türkiye’de tedbirler ile normal düzene geçilmesi ile lunaparklar da açıldı. Antalya Atatürk Bulvarı’nda Türkiye’nin en büyük dönme dolabının olduğu lunapark da açıldı ve misafirleri kabul etmeye başladı.

Covid 19 Önlemleri ile Lunapark

90 metre yüksekliğinde ve 400 ton ağırlığında olan dönme dolap dünyanın da ikinci dönme dolabı özelliğindedir. Londra’da bulunan ‘’London Eye’’ (Londra Gözü) adındaki ve Londra ile özdeşleşen dönme dolaptan sonra Antalya’daki dönme dolap ikinci büyük dönme dolap oluyor. 4 ay aradan sonra açılan lunaparka eğlenceli vakit geçirmek için giden Antalyalılar ilk tercih olarak dev dönme dolaba bindiler ve eğlenceli vakit geçirdiler.

Lunaparkta covid 19 önlemleri uygulandı ve lunaparka giren kişilerin maskeli olma zorunluluğu vardı. Lunaparkta bulunan oyuncaklarda sıra beklerken sosyal mesafe kurallarına uyulmasına da dikkat edildi.