19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
küresel salgın

Dünya Antalyasporlular Günü

Türkiye’de ve dünyada yayılmaya devam eden küresel salgın covid 19 sebebiyle Dünya Antalyasporlular Günü bu sene tolu olarak kutlanamadı. Her yıl 7 Temmuz’da kutlanan Antalyasporlular Günü Antalya’nın trafik plaka kodu olan 07’den esinlenerek 07 Temmuz’da kutlanıyor. Antalyasporlu taraftarlar önceki senelerde geniş ve kalabalık organizasyonlar ile kutladıkları bugünü bu sene covid 19 nedeniyle kalabalık olarak kutlayamıyorlar.

Fiziki olarak biraraya gelemeyen Antalyasporlular kendileri için anlamı olan bugün de corona virüsü sebebiyle farklı bir kutlama etkinliği düzenliyorlar. Kırmızı beyaz renge ve Antalyaspor’a gönül vermiş bütün taraftarlardan 7 Temmuz günü balkon ve pencerelere çıkarak takım bayraklarını asmaları istendi.

Meşaleler ile Kutlama

Önceki yıllarda yani corona virüsü salgınının yaşanmadığı günlerde Antalyasporlular bu özel günde Antalya’da meşaleler yakarlardı. Antalya şehri Antalyaspor’un renkleri olan kırmızı beyaz renklerle süslenir ve taraftarlar coşkuyla takımlarının bu gününü kutlarlardı. Antalyaspor taraftarları dünyanın farklı yerlerinde olsalar da 7 Temmuz’da takımları için kırmızı beyaz coşkuyu yaşıyorlar. Kırmızı beyazlı taraftarlar gelecek yıllarda Dünya Antalyasporlular Günü’nü artan bir coşkuyla kutlayacaklar.