28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Antalya Sanayici

Başak Koç Voleybolun Önemini Anlattı

Antalya’da Salı günü Antalya Sanayici, İş Adamları ve Kanaat Önderleri Grubu tarafından Salı grubu toplantıları düzenleniyor. Salı Toplantılarının bu haftaki konuğu eski mill voleybolcu ve gazeteci Başak Koç oldu.  Antalya Tenis İhtisas Kulübünde düzenlenen ve Başak Koç’un konuk konuşmacı olduğu Salı toplantılarına 40 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Başak Koç toplantıda voleybolun Türk sporundaki yeri ve hem kadınları hem gençleri voleybola teşvik etme konusunda bilgiler aktardı.

Kadınlar Voleybolu Tercih Ediyor

Başak Koç voleybol sporunun kadınlar arasında en çok yapılan spor dalı olduğunu söyleyerek olduğunu özellikle genç kızların tercihinde ilk sırada voleybol olduğunu söyledi. Başak Koç voleybolda özellikle Filenin Sultanları’nın yani A Milli Kadın Voleybol takımının başarısının Türkiye sınırları dışına taştığını hatırlayarak voleybolun sevilmesinde Filenin Sultanları’nın etkisinin çok büyük olduğunu hatırlattı.

Başak Koç voleybol dışında spor yapmanın önemine de değinerek profesyonel olarak spor yapma şartı olmadan yürüyüş bile olsa sporun hayatımızda olmasını söyledi. Salı Toplantısına Eski Voleybolcü Gürsel Yeşiltaş ve Antaspor Spor Kulübünün Voleybol Takımı Kurucu ekibinden olan Alp Özel’in de katılımı gerçekleşti.