19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Aytemiz Alanyaspor

Aytemiz Alanyaspor Yenilendi

Süper Ligin Akdeniz temsilcisi Aytemiz Alanyaspor futbolcuları yenilenme programı ile hem Ziraat Türkiye Kupası hem lig maçlarına hazırlık yaptılar. Aytemiz Alanyasporlu futbolcular Acıbadem Sports tesisinin hücre yenileyen ve vücudu gençleştiren yenileyen programı ile sıradışı bir hazırlanma süreci geçirdiler.

Hafta sonu Fenerbahçe ile deplasmanda oynadığı lig maçında 1-1 berabere kalan Aytemiz Alanyaspor’un 12 Şubat Çarşamba günü (bugün) Galatasaray ile kupa maçı var. Deplasmanda Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası rövanş maçında karşılaşacak olan Aytemiz Alanyaspor’un maç hazırlıkları farklı bir kulvarda da oldu. Aytemiz Alanyaspor’lu futbolcular Acıbadem Sports Tesisinde bulunan -50 derece ve -100 derecedeki soğuk hava odalarına girerek farklı bir deneyim yaşadılar.

Aytemiz Alanyaspor Eksi 100 Derecede

Futbolcuların bu sıra dışı yenilenme çalışmaları aerobik ile başlayarak spinning ile devam etti. Hem antrenman yapıp hem de eğlenceli vakit geçiren Aytemiz Alanyaspor’lu futbolcular daha sonra soğuk odalara girerek çalışmayı tamamladılar. Eksi 50 derece ve eksi 100 dereceye sahip olan soğuk odalar antrenmandan sonraki yorgunluğun atılmasını sağlayan odalardır. Bu odalara giren futbolcular bu odalarda kullanım için özel olan kulaklık, ağız maskesi ve eldiven takarak 3 kişilik grup oluşturarak soğuk odalara girdiler. Futbolcuların soğuk odalarda kalış süresi de 2 ve 3 dakika oldu.

Bu farklı hazırlık çalışması ile Aytemiz Alanyaspor’lu futbolcular bugün oynanacak Galatasaray maçına yenilenerek ve motivasyonları yüksek olarak çıkacaklar.