12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Muratpaşa Belediyesi

Antalya’da Buz Pateni Kursu

Antalya’da spora verdiği önem ile bir adım öne çıkan Muratpaşa Belediyesi çocuklara ve gençlere buz pateni dersi vermeye başladı. Muratpaşa Belediyesi’nin projesi kapsamında 6-15 yaş arası genler ve çocuklar 4 derste buzda kaymayı öğreniyorlar. Bu dersler ile hem gençler ve çocuklar eğlenceli vakit geçiriyorlar hem de buz pateni konusunda yetenekli sporcular keşfedilip yetiştirilme şansı ortaya çıkıyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin Dağyakası buz pistinde buz pateni dersi almak isteyen gençler ve çocuklar 10 kişilik ekipler halinde buz pateni dersi alıyorlar. Dağyakası Buz Pisti Antalya’nın tek açıkhava çocuk oyun dünyası olma özelliğini taşıyan Teneffüs Park’ın içinde bulunuyor. Buz pateni dersleri hafta içi ve hafta sonu sınıfları olmak üzere iki zamanda veriliyor. Hafta içi dersleri pazartesi ve çarşamba günleri olmakta ve 4 ders sonunda kursa katılanlar başlangıç düzeyinde buz pateni eğitimini tamamlamış oluyorlar.

Ücretsiz Buz Pateni Kursu

Muratpaşa Belediyesi’nin verdiği bu buz pateni dersi ücretsiz bir hizmet olmakta ve belirtilene yaşlardaki çocuklar bu eğitimi almaktadır. Muratpaşa Belediyesi’nin Buz pateni eğitmeni olan Tufan Kaya amaçlarının Antalya’da buz patenini sevdirmek olduğunu vurgulayarak buz pateni konusunda yetenekli çocuk ve gençleri de bu ücretsiz kurs sayesinde keşfedeceklerini de sözlerine ekledi.