28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid-19

Antalyasporlu Charles Covid-19 mu?

Dünyanın ve ülkemizin bir numaralı gündemi olan corona virüsü covid-19 ile ilgili olarak Antalyaspor’un Brezilyalı futbolcusu Charles Fernando’nun da virüse yakalandığı haberleri Antalyaspor Kulübü yönetiminin açıklama yapmasına neden oldu. Charles’ın Brezilya’ya gitmesi ve Brezilya’da karantinaya alınmış olması sebebiyle Charles’ın covid-19 virüsü taşıdığı şüpheleri çoğaldı .

Antalyaspor Kulübü ve Antalyaspor teknik direktörü Tamer Tuna yaptığı açıklama ile Charles’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve covid-19 virüsü taşıdığı ile ilgili haberlerin asılsız olduğunu söylediler. Yapılan açıklamada Charles’ın kendi doktoruna tedavi için Brezilya’ya gittiği ve Brezilya’da corona virüsü önlemleri kapsamında karantinaya alındığını Brezilya dışından Brezilya’ya dönen herkese uygulanan kuralların Charles’a uygulandığını söylediler.

Covid-19 Nasıl Bulaşır?

Corona virüsü covid-19 genelde temas yoluyla bulaşan bir hastalık ve üst yolunum yolu ile akciğerlere iniyor. Covid 19 virüsü akciğerlerde solunum zorluğuna ve solunum yetersizliğine yol açarak sonu ölüme yol açan bir virüstür. Yüksek ateş, kuru öksürük ve solunum yetmezliği covid-19’un en büyük belirtisi olmaktadır. Şu ana kadar dünyanın birçok ülkesinde can almaya devam eden corona virüsünün henüz bir ilacı ve aşısı bulunamadı.