12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Süper Lig

Akdeniz Takımlarının Zorlu Haftası

Antalya ve Akdeniz’in Süper Lig temsilcisi Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor Ziraat Türkiye Kupasında da Antalya’yı temsil ediyorlar. İki futbol kulübü de Ziraat Türkiye Kupasında çeyrek final maçlarında bu hafta mücadele ediyor. Hafta sonu lig maçlarında da mücadele edecek olan Antalyaspr ve Aytemiz Alanyaspor önümüzdeki hafta içi de Ziraat Türkiye Kupası’nın rövanş maçlarında sahada ter dökecekler. Zorlu bir hafta da hem lig maçında hem Türkiye Kupası maçlarında 3 maçta mücadele edecek iki Akdeniz takımı başarılı sonuçlar alıp ligde ve Türkiye Kupasında iddialarını sürdürmek istiyorlar.

Hem Lig Maçı Hem Kupa Maçı

Aytemiz Alanyaspor’un Ziraat Türkiye Kupasındaki rakibi Galatasaray oldu. Aytemiz Alanyaspor Galatasaray ile ilk maçını 05 Şubat Çarşamba günü (bugün) oynayacak. Aytemiz Alanyaspor Ziraat Türkiye Kupasındaki maçından sonra 08 Şubat Cumartesi günü de Süper Lig maçında Fenerbahçe il karşılaşacak.

Antalyaspor’un ise Ziraat Türkiye Kupası maçı 06 Şubat Perşembe günü (yarın)  Süper Ligin lider takımı Sivasspor ile olacak. Antalyaspor Ziraat Türkiye Kupası maçından sonra 09 Şubat Pazar günü Süper Ligde Hes Kablo Kayserispor ile karşılaşacak.

İki Akdeniz takımı da Ziraat Türkiye Kupası maçlarında rakiplerini yenip rövanş maçlarına avantajlı konumda çıkmak istiyor.