28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2019 yılı

ASFİM Açıldı

Corona virüsü 2019 yılı sonunda Çin’de ortaya çıktı ve 2 ay için dünyaya yayıldı. 2020 yılının ilk aylarında dünyaya yayılan covid 19 neredeyse bütün ülkelere yayıldı. Corona virüsünün 11 Mart tarihinde Türkiye’de görülmeye başlamasıyla yayılmasının önlenmesi için tedbirler de alındı. Bu tedbirlerden biri de toplu halde bulunulan alanlar olan spor salonları ve spor alanlarıydı.

Türkiye’de ve dünyada covid 19’un yayılması ve virüs sebebiyle hayatını kaybedenler olmasına rağmen 1 Haziran tarihinde yeni normal düzene geçildi. Pandemi sürecinde kapalı olan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ücretsiz spor hizmeti sunan Antalya Spor ve Fitness Merkezleri de (ASFİM) açıldı.

Covid 19 Önlemlerine Dikkat

Antalya’da farklı lokasyonlarda bulunan ASFİM ilk olarak Manavgat, Elmalı, Varsak, Kepez ile Konyaaltı şubeleri açıldı. ASFİM ücretsiz spor yapma fırsatı veren merkezler ve corona virüsü tedbirlerini alarak hizmete açıldı. Spor yapan kişiler sosyal mesafe kurallarına uyarak ve hijyene önem vererek spor yapmaları konusunda uyarıldılar. ASFİM’e spor yapmak için gelen kişilerin ateş ölçümü yapılıyor ve kendilerine dezenfektan veriliyor.