30 Kasım 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Türkiye

Yelken Sporcusunun Evde Antrenmanı

Dünyada 220 ülke ve Türkiye küresel salgın covid 19 ile mücadele ediyor. Corona virüsü durdurulamayan bir hızla yayılırken aşısının ve ilacının olmaması da her gün hayatını kaybedenlerin sayısını arttırmaktadır. Türkiye’de 11 Mart tarihinde ilk vakanın görüldüğü corona virüsü ile ilgili önlemler alındı. Bu önlemlerden biri de 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmesiydi.

Antalya’da ikamet eden ve yelken sporcusu olan 11 yaşındaki Eylül Erdem de sokağa çıkma yasağı nedeniyle yelken antrenmanlarını yapamıyordu. Eylül Erdem birçok sporcunun yaptığı gibi bu dönemi evde antrenman ile geçirmeyi düşündü ama yelken sporunun evde antrenmanı pek mümkün değildi.

Hedefi Milli Takım

Yelken sporuna gönül veren Eylül Erdem’in antrenmanına covid 19 engel olamadı. Genç sporcu tahta palet ve birkaç basit malzeme ile tekne yaptı. Evinin terasında bu tekne ile antrenmanlarına başlayan Eylül Erdem palet teknesine dolan suyu boşaltmak için plastik maşrapa ayrıntısını bile düşündü. Antalya Gençlik ve Spor Müdürlüğü Yelken takımında alt yapıda mücadele veren genç sporcuyu antrenörü Gamze Altay çalıştırıyor.

Eylül Erdem hedefinin Yelken Milli Takımında milli forma ile Türkiye’yi temsil etmek olduğunu dile getirdi.