28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Charles Fernando

Antalyaspor’un Charles Açıklaması

Antalyaspor’un Charles Açıklaması

Antalyaspor’un Brezilyalı futbolcusu Charles Fernando ile ilgili olarak corona virüsünün pozitif çıktığına dair bir kanı oluşmuştu. Antalyaspor teknik direktörü Tamer Tuna pazartesi günü Sivasspor öncesi verdiği röportajda Charles’ın corona virüsü sebebiyle Brezilya’da karantina altında olduğunu açıklamıştı. Tamer Tuna röportajında Charles’ın corona virüsü önlemleri dahilinde karantinaya alındığını bir sorun olmadığını da belirtmişti. Tamer Tuna’nın bir sorun olmadığını belirtmesine rağmen Tamer Tuna’nın açıklamalarından sonra Charles’ın corona virüsü taşıdığı haberleri ortaya çıktı.

‘’Charles Sağlıklı’’

Antalyaspor kulübü bu haber üzerine bir açıklama yaparak futbolcuları Charles’ın sağlıklı olduğunu Brezilya’da corona virüsü önlemi olarak kaldığını ve her yurt dışına giden yolcuya uygulanan prosedürün Charles’a uygulandığı açıklandı.

Antalyaspor kulübü yaptığı açıklamada Charles’ın tedavi için Brezilya’ya gittiğini ve Charles’ın doktorunun Brezilya’da olduğunu belirtti. Charles’ın Brezilya’ya gidişinde yurt dışından Brezilya’ya giriş yapan her yabancıya uygulanan işlemin olduğunu söyleyen Antalya kulübü futbolcularında corona virüsü tespit edilmediğini Charles’ın sağlıklı olduğunu söylediler.

Charles Fernando’nun Fransa üzerinden Brezilya’ya gidişi sebebiyle karantina süresinin uzadığı da açıklandı.