19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2019 yılı

Stadyumda İstiklal Marşı Coşkusu

 

Corona virüsü 2019 yılı sonunda Çin’de ortaya çıktı. 2020 yılının ilk ayları ise covid 19’un dünyaya hızla yayıldığı aylar oldu. Türkiye’de ise 11 Mart’ta itibaren covid 19 ile mücadele sürüyor. Türkiye’de sokağa çıkma yasağı önlemi corona virüsünden korunmak için uygulanan önlemlerin başında geliyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve Millî Mücadeleyi başlattığı gün olan 19 Mayıs da bu yıl sokağa çıkma yasağı ile kutlanmak zorunda kaldı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadele’nin başlamasının 101. Yılı evden çıkılamasa da balkon ve pencerelerde coşkuyla kutlandı. Antalyaspor Stadyumu’nda da İstiklal Marşı çalınarak bu coşkuya eşlik edildi.

Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri

19 Mayıs günü saat 19:19’da tüm Türkiye evlerinden, balkon ve pencerelerden İstiklal Marşı’nı okudu. Antalyaspor Stadyumu’nun hoparlörlerinden de İstiklal Marşının notaları yükseldi. Stadyumda Antalya Gençlik Spor ve İl Müdürlüğü spor antrenörlerinin açtığı Türk bayrağı ve Atatürk posterleri İstiklal Marşı eşliğinde dalgalandı. Stadyumdaki antrenörler sosyal mesafe kurallarına uygun ve maskeli olarak 19 Mayıs kutlamalarını gerçekleştirdiler.