28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid-19

Serik Belediyespor’un Örnek Davranışı

 

Dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan corona virüsü covid-19 sebebiyle her gün hayatını kaybeden kişi sayısı artmaktadır. Corona virüsünün aşısının ve ilacının bulunamaması virüsün yayılımın ve ölüm oranlarının artmasının en büyük sebebi olmaktadır. Virüsten korunmak için en güvenli yerin ev olduğu ve mecbur kalmadıkça evden çıkılmaması uyarıları dünyada ve ülkemizde sıklıkla yapılıyor.

Evden çıkamayan ve maddi durumu kötü olan dar gelirli vatandaşlar için de yardım kampanyaları düzenleniyor. Antalya Serik Belediyespor futbolcuları da bu yardım ağına katıldı ve hazırladıkları erzak paketlerini ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırdılar.

100 Aileye Yardım

Serik Belediyespor TFF 3. Lig 1. Grupta oynayan bir takım ve Serik Belediyespor’un futbolcuları bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzattılar. Futbolcular mahalle muhtarları ve belediyelerin yardımı ile dar gelirli yardıma muhtaç ailelere ulaştıklarını belirterek olağanüstü günlerden geçtiğimiz şu zamanları birlik ve beraberlik ile atlatacağımızı söylediler.

Serik Belediyespor futbolcuları 100 aileye erzak paketlerini kendi araçları ile evlere dağıtarak herkese evde kalınması çağrısında da bulundular. Futbolcular kendilerinin de mecbur kalmadıkça dışarı çıkmadıklarını antrenmanlarını da evde yaptıklarını vurguladılar.