21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Almanya

Sangare Formasına Kavuştu

Süper Ligin başarılı takımı Antalyaspor’un Almaya doğumlu futbolcusu Nazım Sangare ligin devre arasında sakatlanmıştı. 2,5 aydır sahalardan ve formasından uzak kalan Sangare’nin tedavisi devam ediyordu. Sangare tedavisinin bitiminden sonra bu hafta Antalyaspor’un Sivasspor ile oynadığı maçta forma giydi ve maç kadrosunda yer aldı.

Antalyaspor’un savunma hattındaki başarılı futbolcusu Nazım Sangare’nin dizinden olan sakatlığının tedavisinden sonra başarılı futbolcu 2 hafta önce fizyoterapist eşliğinde çalışmalara başlamıştı. Nazım Sangare’nin sakatlığının altında Sivasspor maçında sahada olması ve başarılı bir performans sergilemesi Antalyaspor taraftarlarını sevindirdi. Sangare’nin sahalara dönmesi ile Antalyaspor’un savunması da daha güçlü duruma geldi.

Nazım Sangare Kimdir?

Antalyaspor’un başarılı savunma oyuncusu Nazım Sangare 1994 yılında Almanya Köln doğumlu ve annesi Türk babası Gineli olan bir futbolcudur. Sangare futbola Almanya Aachen takımının alt yapısında başladı. Aachen, Düsseldorf II ve Osnabrück takımlarında oynadı ve Osnabrück takımında 2017 yılı ağustos ayında Antalyaspor’a transfer oldu. Antalyaspor’da U17 takımında oynayan Sangare daha sonra Antalyaspor’un A takımında savunmanın vazgeçilmez futbolcusu oldu. Nazım Sangare Antalyaspor’daki başarılı futbol performansı ile Türkiye A Milli Takımına da seçilmiş ve Milli Takım’da da oynamaktadır.