28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
corona virüsü

Antalya Kamplarına Virüs Etkisi

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü covid-19 Çin’de binlerce kişinin ölümüne yol açmıştı. Çin’den dünyaya yayılan ve birçok ülkede görülen can almaya devam eden covid-19 Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Amerika, Avustralya ve Kanada’da da görüldü. Covid-19 virüsü etkilediği her ülkede ölümlere yol açmakta ve solunum yolu hasarına neden olmaktadır.

Ülkemizde de 11 Mart’ta ilk vakanın görüldüğü covid-19 şu anda 4 kişinin ölümüne neden oldu. Covid-19 virüsü can almaya devam ederken dünya ekonomisi ve ülkemiz ekonomisine de ciddi zararlar vermeye başladı. Turizm sektörü de covid-19’dan en çok etkilenen sektör oldu.

Antalya’daki oteller sezon açılışını virüsü sebebiyle ertelerken futbol kulüplerinin kamp için tercih ettiği Antalya oteller bölgesi de boş kaldı. Tatilcilerin rezervasyonlarını iptal ettirdiği oteller kamp rezervasyonlarını da iptal etmek zorunda kaldı.

Spor Faaliyetleri de İptal

Bahar aylarının gelmesi ile Antalya’da düzenlenecek ulusal ve uluslararası birçok spor oyunları, spor müsabakaları ve spor turnuvaları da covid-19 virüsünün yayılmasının önlenmesi amacıyla ertelendi. Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Antalyalıları virüsten korunmak için kişisel hijyenlerine dikkat etmeleri ve mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyarıyor.