19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Runatolia

Runatolia’da Otizmli Çocuklara Destek

01 Mart Pazar günü koşulacak olan Runatolia Uluslararası Antalya Maratonu’nun bu yıl 15.si düzenleniyor. Bu maratonun bir koşu maratonundan farkı bulunuyor. Runatolia’nın bir sosyal sorumluluk projesi olma özelliği de bulunuyor. Runatolia’da maratona katılan koşucular sivil toplum kuruluşları ve dernekler adına da bağış toplayacaklar.

Tohum Otizm Vakfı da bağış toplamak amacıyla Runatolia’da koşacak. Runatolia’da Tohum Otizm Vakfı adına koşacak olan bağışçılar toplanan bağış ile otizmli bireylerin eğitimine katkıda bulunacaklar. Tohum Otizm Vakfı bu yıl Runatolia’ya 6. Kez katılıyor ve vakıf adına koşacak bağışçılar sosyal medya hesaplarından bağış linkini paylaşıp bağış topluyorlar. Tohum Otizm Vakfı’nın Runatolia’da topladığı bağışlarla bugüne kadar 150 otizmli çocuğun eğitim masraflarını karşıladı. Vakıf pazar günü olan Runatolia’da da 10 otizmli çocuğun eğitim masrafını karşılayacak bağışın toplanmasını bekliyor.

‘’Herkesi Bağış Yapmaya Bekliyoruz’’

Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer Runatolia Maratonu ile otizm için farkındalık oluşmasını sağlayarak otizmli çocukların eğitimine bir katkı sağlanacağını söyledi. Betil selcen Özer otizmin en etkili tedavisinin erken tanı olduğunu söyleyerek otizmli çocukların eğitiminin de masraflı bir süreç olduğunu ifade etti. Betil Sencer Özer bugün dünyaya gelen her 59 çocuktan birinin otizmli dünyaya geldiğini belirterek tüm yardımseverleri Runatolia’da koşmaya ve bağış yapmaya davet etti.