28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Olimpiyat

Okçuluk Oyunları Antalya’da Yapılacak

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına Antalya’da hazırlanan Okçuluk Milli Takımı teknik direktörü Göktuğ Ergün yaptığı açıklamada Çin’de yapılacak olan Dünya Kupası 2. Ayak yarışmalarının Antalya’da yapılacağını ifade etti. 1 Mayıs ile 5 Mayıs tarihinde Çin’de yapılacak olan bu yarışmalar corona virüsünün etkisiyle Çin’den Antalya’ya kaydı.

Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesislerinde çalışmalarını sürdüren ve olimpiyatlara hazırlanan Okçuluk Milli Takımı Antalya’daki çalışma programından sonra Almanya’da kampa girecek.

‘’Olimpiyatlara 4 Sporcu Göndermek İstiyoruz’’

Okçuluk Milli Takım teknik direktörü Göktuğ Ergün Tokyo Olimpiyat Oyunları ile milli takımın Açık Hava Avrupa Şampiyonası ile haziran ayında Berlin’de olan Dünya Kupası 3. Ayak yarışlarına da hazırlandığını ve bu şampiyonalara da katılacağını söyledi. Göktuğ Ergün Açık Hava Avrupa Şampiyonası’nda okçuların yarışlara bireysel olarak katılacağını Dünya Kupası 3. Ayak yarışlarında ise takım olarak katılım olacağını ifade etti.

Göktuğ Ergün Okçuluk Milli Takımı olarak hedeflerinin olimpiyatlara minimum 4 okçu sporcu ile katılmak olduğunu söyleyerek milli takımın bunu yapacak güçte olduğunu söyledi. Teknik direktör milli takımdaki sporcuların da bunu başarabilecek ve olimpiyatlarda başarılı sonuçlara alabilecek güçte sporcular olduğunu da sözlerine ekledi.