28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Wuhan

Mobil Konser Hizmeti

 

Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı sonunda ortaya çıkan corona virüsü kısa zamanda dünyaya yayıldı. Şu anda 220 ülke covid 19 ile mücadele ediyor. Türkiye’de de 11 Mart tarihinde görülmeye başlayan corona virüsü durdurulamayan bir şekilde yayılıyor. Türkiye’de alınan covid 19 önlemlerinin başında sokağa çıkma yasağı geliyor.

23 Nisan ve 19 Mayıs milli bayramlarında da sokağa çıkma yasağı vardı. Bayram coşkusunu evlerde yaşamak zorunda kalan Antalya halkına Antalya Büyükşehir Belediyesi Türk Bayrağı dağıtarak destek olmuştu. Dini bayramımız olan Ramazan Bayramı da sokağa çıkma yasağı ile geçti. Antalya Büyükşehir belediyesi Ramazan Bayramı’nda da mobil orkestra ile evde kalmak zorunda olan Antalyalılara bayram neşesini getirmiş oldu.

Antalyalılara Moral Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin üç orkestrası mobil olarak Antalya mahallelerini ve sokaklarını gezerek konser verdi. Arife günü, bayramın birinci, ikinci ve üçüncü günü Antalya’nın ilçelerini gezen orkestra Antalya halkına neşeli anlar yaşattı. Sokağa çıkma yasağı ile buruk bir bayram geçiren herkes Antalya Belediyesinin mobil konser hizmeti ile hem neşeli zaman geçirdi hem de moral kazandı.