28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2019 yılı

İlk Ironman Yarışı Antalya’da

Corona virüsü 2019 yılı son ayında Çin’de ortaya çıkmıştı. Virüsün Çin’den dünyaya yayılacağı tahmin edilemiyordu ve 2020 yılının ilk aylarında covid 19 bütün dünya ülkelerine yayıldı. Şu anda dünyada 220 ülke ve Türkiye corona virüsü ile mücadele ediyor. Dünyadaki bütün uluslararası ve ulusal spor faaliyetleri de ertelendi ya da iptal edildi. Her yıl dünya çapında 100’den fazla ülkede yapılan Ironman yarışları da 2020 yılında covid 19 sebebiyle iptal edilmişti.

2020 yılının ilk Ironman yarışının kasım ayında Antalya’da yapılma kararı alındığı açıklandı. Tursest Project Genel Müdürü Özgür Emeklioğlu yaptığı açıklamada 1 Kasım tarihinde Antalya’da Ironman yarışının yapılacağını ve içinde bulunduğumuz şartlarda iptal edilme durumunun olmadığını belirtti. Özgür Emeklioğlu bütün ülkelerdeki yarışların ve maratonların ertelendiği ya da iptal edildiğini de vurgulayarak Antalya’daki yarışın yapılma ihtimalinin olduğunu sözlerine ekledi.

‘’700 Başvuru Var’’

Tursest Project Genel Müdürü kasım ayında Antalya’daki Ironman yarışlarının diğer lokasyonlarda düzenlenecek yarışlar için de rehber olacağını ifade etti. Özgür Emeklioğlu 48 ülkeden 700 yarışçının Antalya Ironman için kayıt yaptırdıklarını bu rakamın beklediklerinden fazla bir başvuru rakamı olduğunu söyledi.