19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
küresel salgın

Antalya’da Yardımsever Çift

 

Türkiye’de ve dünyada küresel salgın olan corona virüsü ekonomik sıkıntıları da beraberinde getirdi. Covid 19’un yayılmasının önlenmesi için alınan önlemler birçok kişinin işini kaybetmesine, iş yerlerinin kapanmasına neden oldu. Ekonomik olarak zor günler geçiren Türkiye’de de covid 19 ile ekonomi bir kat daha kötüleşti. Zor durumda olan ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım kampanyaları düzenlenerek sosyal sorumluluk adımları atıldı.

1995 yılından itibaren Antalya Manavgat’ta yaşayan Alman çift Dr. Horst Böhmert Ottman ile eşi Inge Löschner Molls yaptıkları yardım ile dikkat çektiler. Alman çift covid 19 ile mücadele günlerinde 150 aileye yardımda bulundu. 45 bin TL değerindeki yardım Antalya ve ilçelerindeki ihtiyaç sahiplerine yapıldı.

Spor ile İçiçe Bir Yaşam

Antalya’daki ailelere yaptıkları bu yardım için ailelerin evlerine bizzat kendileri gidip yardımda bulunan Horst Böhmert Ottman ve Inge Loschner Molls çifti yardım etmenin mutluluğunu yaşadılar. Farklı spor branşları ile ilgilenen Alman çiftin yaptıkları spor dallarında da dereceleri ve madalyaları bulunuyor. Antalya’da ve Türkiye’de yaşamaktan çok mutlu olduklarını da anlatan Alman çifti yardım ve desteklerinin devam edeceğini de dile getirdi.