19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Süper Lig

Hentbol Takımında Hazırlıklar

Türkiye’de Süper Lig başta olmak üzere lig maçları 11 Eylül tarihinde başladı. Lig maçlarına hazırlık sürecinde ve lig maçlarının başlamasıyla futbol kulüplerinde covid 19 vakaları da artmaya başladı. Süper Lig ve alt liglerde futbol kulüplerinin belli aralıklarla yaptırdığı covid 19 test sonucunda futbolcu, teknik ekip ve kulüp çalışanlarında covid 19 tespit edildi.

Covid 19 önlemleri kapsamında lig maçlarından önce corona virüsü testi yapılması gerekiyor. Bu testler sonucunda da asemptomatik vakalar da tespit edilip karantinaya alınıp tedavilerine başlanıyor. Antalya’nın Süper Lig temsilcisi Antalyaspor en az corona virüsü vakasına rastlanan kulüplerden biriydi. 19 Eylül Cuma günü İstanbul’da Beşiktaş ile karşılaşacak olan Antalyaspor takımına İstanbul’a gitmeden önce covid 19 testi yapıldı. Test sonucu şok eden covid 19 vaka sayısı ortaya çıktı. Antalyaspor Kulübünde 50 kişide corona virüsü tespit edildi.

Beşiktaş-Antalyaspor Maçı İptal İhtimali

Antalyaspor Kulübü ve futbolcular bu sayı ile şoka girerken İstanbul yolculuğu iptal edildi. Yapılan corona virüsü testinde bir hata olabileceği ihtimaline karşı Antalyaspor Kulübü’ne ikinci test yapıldı. Yeni test sonucu 14 kişiden fazla corona virüsü vakası tespit edilirse Beşiktaş – Antalyaspor karşılaşması oynanmayacak.