28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Pazarspor

Hentbol Liginde İki Antalya Takımı

Türkiye Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde Pazarspor hakkını Antalya Konyaaltı Belediyespor’a devretti. Bu devir ile Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol takımı süper Ligde mücadele edecek ve iki Antalya takımı Hentbol Süper Liginde olmuş olacak. Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı ile m Kadın Hentbol Takımı da Süper Ligde mücadele edecek.

Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Hentbol Süper Ligini geçen sezon 2. Sırada bitirerek başarılı bir performans sergilemişti.

Baş Antrenör Muratpaşa Belediyespor’dan

Hentbol Kadınlar Süper Liginde hem Antalya’yı hem Konyaaltı’nı temsil edecek olan Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol takımı antrenmanlarına başladı. Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımının baş antrenörü ise Birol Ünsal oldu. Birol Ünsal, Muratpaşa Belediyespor’da görev yapmış ve Muratpaşa Belediyespor’da başarılar elde etmişti.

Birol Ünsal Konyaaltı belediye başkanı Semih Esen’in desteği ile kadın voleybol takımının kurulduğunu ve Pazarspor’un hakkını devraldıklarını söyledi. Birol Ünsal, Semih Esen’in kadınların spor ile uğraşmaları konusunda her şeyi yapacağını da ifade etti. Birol Ünsal kadınların ve genç kızların spora yönelmelerinin hedefleri olduğunu ve Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı olarak güzel bir sezon geçireceklerini belirtti.