12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Gözde Spor Turizmi Merkezi Antalya

Akdeniz ikliminin yaşanması, büyük geniş alanda bulunan tatil köyü ve otellerin yaşanması Antalya’yı başta futbol takımları olmak üzere spor kulüplerinin kamp yeri olarak tercih edilir yapmaktadır. Antalya’yı tercih eden spor kulüpleri sadece Türkiye’deki spor kulüpleri olmamakta yabancı spor kulüpleri de Antalya’yı tercih etmektedirler. 2019 yılının ocak ve nisan ayına kapsayan istatistiklerde bu dönemde Antalya’ya gelen spor kulüplerinin yüzde 90’ının yabancı kulüpler olduğu görülmektedir. Antalya tatil turizminde gözde merkez olmasının yanında spor turizminde de gözde merkez olmaktadır.

Antalya’da Golf Turizmi

Antalya’da otel ve tatil köylerinde bulunan spor sahalarıyla beraber sayısı 200 adede yaklaşan futbol sahaları futbol takımları için Antalya’yı cazip hale getirmektedir. Antalya Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Şamil Yaşacan başta futbol olmak üzere farklı spor dalları ile ilgili spor kulüplerinin Antalya’yı tercih ettiğini ve bu talep ile ortaya çıkan rezervasyonlardaki yoğunluğun kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Şamil Yaşaran Hollanda, Belçika, Danimarka, Rusya, Macaristan spor kulüplerinin yoğunlukla Antalya’yı tercih ettiğini belirterek Antalya’ya rakip olan Kıbrıs, Portekiz, İspanya gibi ülkelerden bir adım önde olduklarını söyledi.

Antalya sadece futbol takımlarının tercih ettiği bir spor merkezi değil. Golf, yüzme, basketbol ve tenis spor kulüpleri de Antalya’da kamp dönemlerini geçirmekteler. Antalya’da bulunan geniş golf sahaları ve golf üzerine olan oteller bulunması golfde de Antalya’nın bir adım önde olmasını sağlamıştır.