28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalya’da Spor Güvenliği Toplantısı

Antalya’da Antalya Valiliği başkanlığında yapılan Spor Güvenliği Toplantısında Antalyaspor ile Aytemiz Alanyaspor taraftarları arasında yaşanan kavga ve şiddet olayları görüşüldü. Antalya Valisi Münir Karaloğlu toplantıya başkanlık yapmasıyla beraber Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Jandarma yetkilileri de katılmıştır. Yetkililer dışında toplantısa Antlyaspor ve Aytemiz Alanyaspor taraftar temsilcileri de katlmış ve toplantıda iki takımın taraftarları arasında yaşanan tatsız ve gergin olaylar da konuşuldu.

Vali Karaloğlu ‘’Şehrin İki Takıma da İhtiyacı Var’’

Toplantının Başkanı Vali Münir Karaloğlu Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor’un Antalya’nın takımları olduğunu, Antalya’nın iki takımına da ihtiyacı olduğunu ve iki takımın taraftarlarının da beraber yaşaması gerektiğini ve beraber kavga etmeden dostluk içinde olmaları gerektiğini söyledi. İki takımın taraftarının birbirine şiddetle yaklaşmaması gerektiğini birbirlerine sarılmaları gerektiğini ve maçları da beraber kol kola seyretmeleri gerektiğini Antalya taraftarına yakışanın da bu olduğunu sözlerine ekledi.

Vali Karaloğlu stadyumdaki oturma düzeninin de değiştirilmesini teklif etti. Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor’un birbirleri ile oynadıkları maçlarda her iki takımın taraftarının karışık oturup maçı izlemesinin taraftarlar arasındaki gerginliği azaltacağını söyledi.