21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Eski Arkadaşlar Buluştu

Covid 19 2020 yılı yaz sezonu için Antalya başta olmak üzere turizm beldelerini de kötü etkilemişti. Mart ve nisan aylarında başlayan turizm sezonu bu yıl corona virüsü nedeniyle başlayamadı. Mart, nisan ve mayıs aylarında uygulanan covid 19 yasaklarının 1 Haziran tarihinde kalkması ve kontrollü sosyal hayata geçilmesiyle Antalya’da turizm sezonu açıldı. Geç de olsa açılan plajlar ve sahilleri ilk dolduran yerli turistler oldu. Çünkü yurt dışı uçuşlar da geç açıldı.

Rusya ve Avrupa ülkeleri ile olan uçuşların açılmasıyla Antalya’ya yabancı turistler de gelmeye başladı. 20 Ağustos tarihi itibariyle Antalya’ya gelen turist sayısı 1 milyon 87 bin 959 kişi oldu.

2 Farklı Görüş ile Turizm Sektörü

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz dünyanın ve Türkiye’nin en zor yılını geçirdiğini ve turizmde de en zor yıl olduğunu söyledi. Recep Yavuz covid 19 salgını ve ekonomik kriz ile 2020 yılı yaz sezonunun nasıl geçtiği ile ilgili endişeleri olduğunu da belirtti. Recep Yavuz, 2 farklı görüş ile turizmin bu sene ilerlemeye çalıştığına da dikkat çekti. İlk görüşteki kişilerin turizm sektörünün bu yaz kapalı kalmasını savunduğunu ve turizm sektörünün corona virüsü riskini daha da arttırdığını savunduğunu anlattı. İkinci görüşün ise turizm sektöründen geçimini sağlayan kişilerin gelir elde edebilmesi ve ekonominin hareketlenmesi için covid 19 tedbirleri ile turizmin açılması gerektiğini savunduğunu belirtti.