28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

‘’Avrupalı Turistler Antalya’yı Özledi’’

Covid 19 Antalya’da 2020 yılı turizm sezonunun geç açılmasına neden oldu. Önceki yıllarda mart ve nisan aylarında sezonun açıldığı Antalya bu sene haziran ayına kadar sezonu açamadı. Türkiye’de 1 Haziran tarihi ile corona virüsü önlemlerinin kaldırılması ile Antalya’da hareketlenme başlasa da yabancı turistlerin olmaması eski günleri arattı. Avrupa ülkeleri ile uçuşların henüz tam başlamaması olması ve Avrupa ülkelerinin Antalya’yı covid 19 bakımından tehlikeli görmesi yabancı turistlerin Antalya ve Türkiye’ye gelmesini engelledi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ( POYD) Başkanı Ülkay Atmaca da Avrupa ülkelerinden gelen turistlerin Antalya’yı özlediğini ve gelmek istediklerini açıkladı. Ülkay Atmaca özellikle Almanya’dan Antalya’ya geçmiş sezonlarda çok sayıda turist geldiğini ve Almanya’nın Türkiye’ye seyahat kısıtlamasının kalkması gerektiğini ifade etti.

‘’Önlemler Alındı’’

Ülkay Atmaca Alman turistlerin Antalya’yı ve Türkiye’yi çok sevdiğini ve burada tatili özlediklerini söyledi. POYD Başkanı Almanya’nın seyahat yasağını kaldırması ile Alman turistlerin ilk tatil tercihini Antalya’dan yana kullanacaklarını belirtti. Ülkay Atmaca corona virüsü olarak otellerin ve turizm tesislerin önlemlerini aldığını ve bunu Almanya’ya anlatılması gerektiğini de sözlerine ekledi.