19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Antalyaspor Kulübü derneği

Antalyaspor Kulübü Derneğinden Açıklama

 

Antalya’da Antalyaspor Kulübü Derneği son günlerde gündemde olan hafriyat ile moloz döküm faaliyetinden elde edilen gelirleri ile ilgili olarak açıklama yaptı. Dernek bu iş ile ilgili olarak haksız kazanç elde edildiği yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Antalya’da önceki dönem belediye başkanlığı yapan Menderes Türel zamanında hafriyat ve moloz dökme işine başlanıldığını açıklayan dernek buradan elde edilen gelirin Antalyaspor Kulübünün tek sabit geliri olduğunu da ekledi.

‘’Beklenen Gelir Sağlanmadı’’

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin bu gelir kaynağı ile ilgili olarak beklenen gelirin de elde edilemediği yapılan açıklamalar arasındaydı. Dernek bu işten 25 milyon TL gibi bir gelir beklediklerini ama bu beklenen gelirin sadece yüzde biri gibi bir oranın gelir olduğunu söylerken inşaat sektöründeki krizin de beklenen gelirin elde edilememesinde etkili olduğu açıklandı.

Ayrıca moloz ve hafriyat faaliyetinin doğaya zarar vermeyecek şekilde uygulandığını da hatırlatan dernek Antalyaspor Kulübünün az da olsa buradan elde ettiği gelirinin faturalandığı ve vergisel kurallara uygun olarak yapıldığı belirtildi. Corona virüsü salgınının olduğu bu günlerde moloz ve hafriyat konusunda hijyene özellikle dikkat edildiği bilgisi de verildi.