28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor İskeleti Korumak İstiyor

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla gelecek sezon adına en iddialı takımlardan biri haline gelen Antalyaspor’da bu iddianın korunabilmesi adına bazı yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiğinin herkes farkında. Kırmızı Beyazlı takım ilk olarak teknik direktörü Nuri Şahin’i sonra da Şahin’in raporları doğrultusunda gelecek sezon yola devam edilmesi istenen oyuncuları kadroda tutmayı başarmalı. Nitekim Akdeniz temsilcisinin yöneticileri de Şahin’in raporlarında kalması gerektiğini belirttiği oyuncularla masaya oturmaya devam ediyor.

İstim Üstünde

Bu sezon Süper Lig’in ikinci devresinde sergilediği performansla kulüp tarihinin en başarılı sezonunu geçirmeyi başaran Antalyaspor, hem taraftarlarını hem de futbolseverleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Gelecek sezon ligin en iddialı takımlarından biri olacağı düşünülen Antalya temsilcisinin bu beklentiyi karşılayabilmesi adına yapması gereken bazı ödevleri var. Örneğin bu sezonun tartışmasız en başarılı isimlerinden biri olan Nuri Şahin ile yola devam edilmesi kesinleştirilmeli ve bu merhaleden sonra Şahin’in raporlarına riayet edilmeli.

Genç teknik adam hem sahaya koyduğu futbolla hem de devre arasında istediği isimlerin yarattığı etkiyle ne kadar geniş bir futbol bilgisi ve vizyon olduğunu net bir şekilde kanıtladı. Nitekim Antalyaspor yönetimi de bu bağlamda genç teknik adama çok güveniyor ve onunla birlikte yolda yürümeye devam etmek istiyor.

Öte yandan Antalyaspor’un gösterdiği bu başarılı performans diğer takımların da dikkatini çekiyor. Birçok kulüp tarafından oyuncuları takip edilen Kırmızı Beyazlı ekipte özellikle Fernando konusunda çalışmalar devam ediyor.

Devre arasında kadroya katıldıktan sonra takımın en kilit isimlerinden biri haline gelen Brezilyalı yıldız, düşük serbest kalma bedeli ve maaşı nedeniyle birçok kulübün iştahını kabartıyor. Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe’nin de Luiz Gustavo’dan boşalacak kontenjanı Fernando ile doldurmak istediğine yönelik haberler basına yansımıştı.

Bununla birlikte Antalyaspor yönetiminin oyuncuyla gelecek sezonlara yönelik daha iyi bir sözleşme imzalama yönünde aşama kaydettiği ifade ediliyor. Aynı şekilde kadrodan ayrılacak isimler de teker teker belli olmaya devam ediyor.

Yolcular Hazır

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performans Antalyaspor’u yukarılara taşımış olsa da takımın kadrosunda çok fazla yabancı oyuncu yer aldığı kesin. Nitekim uzun süredir kaleyi koruyan Ruud Boffin’in kadrodan ayrılacağı kesinleşti ve oyuncuya veda edildi.

Devre arasında kadroya katılan ve diğer isimlere göre beklentileri karşılamak konusunda eksik kalan Alassane Ndao ile de yola devam edilmeyecek. Başarılı kanat oyuncusu son haftalarda etki yaratmıştı ancak onun yerine daha iyi oyuncular bulunabileceği konusunda herkes hemfikir.

Öte yandan kaleye kesin olarak yerli bir kaleci eklenmesi planlanıyor. Haji Wright konusundaysa belirsizlik sürüyor. Antalya temsilcisi Birleşik Amerikalı oyuncuyu kadrosuna katmak adına opsiyonu devreye sokacak ancak Dünya Kupası’nda göstereceği performansa göre oyuncunun kulüpten ayrılması muhtemel olabilir.

Bu bağlamda gol bölgesine de bir ekleme yapılması hiçbir Antalyaspor taraftarını şaşırtmaz.