12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’un Yıldızına Dev Kanca

Bu sezon Süper Lig’de şahane bir performans ortaya koyan Antalyaspor’da keyifler oldukça yerinde ve Kırmızı Beyazlı kulüpte asıl gelecek yıllarda sergilenecek performansın heyecanı duyuluyor. Bununla birlikte ilk devrede istediklerini sahaya yansıtamamasına rağmen ikinci devrede çok etkili bir performans ortaya koyan Antalya temsilcisinde bu farkı oluşturan etmenlerden birisi de ara transfer döneminde kadroya eklenen isimler. Bu isimlerden biri olan Fernando şu sıralar basının en gözde oyuncularından biri zira Fenerbahçe’nin Luiz Gustavo’dan dolacak boşluğu Fernando ile doldurmayı düşündüğü iddia ediliyor.

Fark Yaratan Oyuncu

Bu sezon Süper Lig’in ilk devresinde istediklerini sahaya yansıtamasa bile ikinci devrede çok iyi işler çıkartan Antalyaspor’da gelecek yılın kadrosuna dair çalışmalar sürüyor.

Genç teknik direktör Nuri Şahin’in yarattığı etkiyle birlikte gelecek adına daha da çok heyecanlanan Akdeniz temsilcisinde iki devre arasındaki farkı oluşturan etmenlerden birisi de Şahin’in kendi istediği oyunu sahaya yansıtmasına yardımcı olacak oyuncuların kadroya eklenmesi.

Bu oyunculardan birisi de kuşkusuz Fernando Lucas Martins. Brezilyalı orta saha sezon başında Beşiktaş’ın da gündemine gelmiş ancak bu transfer gerçekleşmemişti. Ara transfer döneminde Antalyaspor formasını sırtına geçiren tecrübeli orta saha görenlere parmak ısırtan bir performans ortaya koydu.

Takıma katıldığı andan itibaren hem hücumda hem de savunmada kulübe seviye atlatan Fernando, basında yer alan iddialara göre Fenerbahçe’nin listesinde yer alan isimlerden birisi.

Luiz Gustavo Yerine

Bu sezon yine şampiyon olamayan Fenerbahçe’de artık Jorge Jesus sesleri daha yüksek sesle duyuluyor ve Sarı Lacivertli kulüp gelecek sezonun planlamalarına yine şampiyonluk hedefiyle bakıyor.

Bununla birlikte sözleşmesi bitecek olan pek çok oyuncusuyla yollarını ayırmayı planlayan Sarı Lacivertli ekibin bu listede yer alan oyuncularından biri de Luiz Gustavo. Bu sezon iyiden iyiye forma süresi azalan Brezilyalı oyuncu gerek topla olan kısıtlı ilişkisi, gerek maliyeti gerekse de bu sezon pek çok kez yaşadığı sakatlıkları nedeniyle artık düşünülmüyor.

Bir Brezilyalının yerini başka bir Brezilyalı ile doldurmayı planlayan Fenerbahçe’nin yakın zamanda Antalyaspor’a teklif yapması bekleniyor. Öte yandan basında yer alan iddialar Antalyaspor’un yıldızının sözleşmesinde yer alan serbest kalma tutarının 1 milyon Euro gibi düşük bir bedel olduğu yönünde.

Bu iddianın gerçekleşmesi durumunda Fenerbahçe normal şartlarda çok daha pahalıya belki yine alamayacağı bir oyuncu cüzi bir ücret karşılığında kadrosuna katmayı başarabilir. Bununla birlikte Fernando’nun Nuri Şahin ile olan ilişkisi düşünülürse bu transferin önündeki en net engel oyuncunun Antalya temsilcisinden ayrılmak istemeyişi olur.

Akdeniz temsilcisi gerçekten çok iyi bir iş çıkardı ve alkışı hak etti. Fernando da hem attığı gollerle hem de savunmada yaptığı katkıyla kısa süre içerisinde hem kulübün hem de Nuri Şahin’in en çok güvendiği isimlerden biri olmayı başardı.