19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor Bernd Schuster İle Görüşüyor

Geçtiğimiz günlerde kadroda yaptığı yenilikler ile dikkat çeken Antalyaspor‘da önemli bir değişikliğe daha adım atılacağı dedikodusu her geçen gün netlik kazanmaya başlıyor.

Nuri Şahin yönetiminde inişli çıkışlı bir performans sergileyen Antalyaspor kadrosunda yaptığı değişiklikler ile deyim yerindeyse baştan yaratılıyor. Kırmızı beyazlı ekibin  transfer sezonunda takımına kazandırdığı önemli futbolculardan sonra sportif direktör görüşmelerine de başladığı  söylentileri yükselmeye devam ediyor. Dedikoduların odağındaki isim ise Bernd Schuster. Daha önce Real Madrid, Malaga, Getafe ve Köln gibi başarılı takımların teknik adamlığını yapan Bernd Schuster 2010-2011 yılları arasında sağlık problemleri yüzünden Beşiktaş’tan istifa eden Mustafa Denizli’nin yerine geçerek Siyah Beyazlı takımın sportif direktörlüğünü üstlenmişti.

Antalyaspor’u Yakın Markaja Aldı

Antalyaspor’un sportif direktörlük görevine getirileceği iddiaları ortaya atılan Bernd Schuster Beşiktaş-Antalyaspor maçını yerinde seyretti. Antalyaspor’un yönetimi ile temas halinde olan Schuster İstanbul’a geldi. Alman teknik adam 24. hafta oynanan Beşiktaş – Antalyaspor maçını tribünden takip etti. Kırmızı beyazlı takımın karşılaşmasını yerinde izleyen Bernd Schuster detaylar hakkında notlar çıkardı. Antalyaspor‘u bu denli yakından takip etmesi dedikoduları doğrular nitelikte. Öte yandan Bernd Schuster’in geçtiğimiz Ocak ayında yapmış olduğu bir röportajda ise iddiaları daha da kuvvetlendirmişti. Schuster ilk fırsatta Türkiye’de tekrar çalışmak istediğini belirtmişti.

Takımın başına geçtiği günden bu yana birçok değişikliğe giden Nuri Şahin, 2013 yılında Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Bayern Münih’in teknik heyetinden Marcelo Lins Martin’i, daha sonra Liverpool’un taç antrenörünü teknik heyet kadrosuna kazandırmıştı. Eski hocası ve Dünyanın sayılı teknik adamlarından biri olan Jügen Klopp ile yakın ilişkisini kullanan Genç teknik direktör, Liverpool zamanlarından tanıdığı Thomas Gronnemark’ı Antalya’ya davet ederek, 4 gün boyunca futbolculara eğitim vermesine aracı olmuştu.

Bernd Schuster’in Teknik Direktörlük Kariyeri

Teknik direktörlük kariyerine 1997-98 sezonunda Alman ekibi Fortuna Köln’de başlayan Bernd Schuster, ertesi sezon 1 FC Köln takımının başına geçti. Köln’ü Bundesliga’ya çıkaramayan Alman Çalıştırıcı, sezon sonunda görevini bıraktı. 2 yıl sonra İspanyol ekibi  Xerez CD’nin başına geçen Schuster, başarılı İspanya günlerinden sonra 2003-04 sezonunda Shaktar Donetsk’in teknik direktörü oldu. Sezon sonunu şampiyon tamamlayamayan Alman teknik adam, 2004’te Levante UD’nin başına geçti ancak sezonun son bölümünde alınan başarısız sonuçların ardından yollar ayrıldı. 2005’te Getafe CF’nin başında kulüp tarihinin en başarılı yıllarını geçiren Bernd Schuster, Copa Del Rey’de final oynadı ve UEFA Kupası biletine sahip oldu. 2007 yılından İspanyol Devi Real Madrid’in teknik direktörlüğünü yapan Alman çalıştırıcı, İspanya Ligi ve Copa Del Rey şampiyonluğu sevinci yaşadı. Ertesi sezon Real Madrid’den ayrılan Bernd Schuster, 2010-11 sezonunda Beşiktaş’ı çalıştırdı. Beşiktaş ile Mart 2011’de yollarını ayıran Alman teknik adam, son olarak 2013’te Malaga’yı çalıştırdı.